Podsumowanie września i października!

W ostatnich miesiącach realizowaliśmy i braliśmy udział w wielu uroczystościach o charakterze patriotyczno – religijnym, w wydarzeniach promocyjnych nasz region a także obecni byliśmy w czasie wydarzeń w innych jednostkach strzeleckich.

17 września pełniliśmy wartę honorową pod pomnikami i miejscami pamięci narodowej na terenie Powiatu Lubaczowskiego gdzie wiązanki kwiatów składał Starosta Powiatu Lubaczowskiego Pan Zenon Swatek oraz Pani Marta Tabaczek Przewodnicząca Rady Powiatu z okazji 81 rocznicy agresji ZSRR na Polskę oraz Dnia Sybiraka.

20 września nasza delegacja wzięła udział w uroczystości patriotyczno – religijnej w Dąbkowie z okazji 81 rocznicy śmierci gen. bryg. Stanisława Dąbka gdzie złożyliśmy wiązankę kwiatów przy pobliskim pomniku upamiętniającym postać gen. bryg. Stanisława Dąbka oraz pomordowanych mieszkańców Dąbkowa i Opaki przez członków OUN-UPA w latach 1944-1947 oraz ofiary represji sowieckich i niemieckich poległych w czasie II Wojny Światowej.

25 września wspieraliśmy lubaczowskie koło CARITAS w zbiórce żywności dla potrzebujących pod Lubaczowskimi sklepami.

26 września na zaproszenie Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie wzięliśmy udział w Historycznym Rajdzie Rowerowym po terenie Gminy Cieszanów wystawiając stoisko promocyjne a także przygotowując krótki pokaz sprawności strzelców.

27 września delegacja na czele z dowódcą Jednostki Strzeleckiej 2033 mł. insp. ZS Mateuszem Obroślakiem wzięła udział w uroczystości w Sokołowie Małopolskim gdzie mogliśmy być świadkiem powołania Jednostki Strzeleckiej 1914 im. ppor. Jakuba Darochy w Sokołowie Małopolskim.

27 września delegacja na czele z zastępcą dowódcy jednostki ds. logistyki st. chor. ZS Tomaszem Szczygłem wzięła udział w uroczystości patriotyczno – religijnej w Lubaczowie gdzie uczczono pamięć ofiar mieszkańców Lubaczowa i okolic, którzy padli ofiarą ukraińskich nacjonalistów w lesie Niwki. Uroczystość rozpoczęła się w Konkatedrze mszą świętą,  którą poprowadził ks. Dziekan Andrzej Stopyra. Następnie wszyscy zebrani udali się pod pomnik w lesie Niwki, gdzie odprawiono drogę krzyżową i złożono wiązanki kwiatów pod odrestaurowanym pomnikiem gdzie wartę honorową pełnili Lubaczowscy Strzelcy.

2 października nasi strzelcy mogli wziąć udział w ECO Festiwalu który odbył się na Lubaczowskim Rynku. Wystawiliśmy stoisko promocyjne oraz dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników festiwalu.

23 października braliśmy udział wystawiając wartę honorową pod pomnikiem na cieszanowskim rynku w wirtualnym spacerze po Cieszanowie.

Podsumowanie września i października!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę